Fundusze Europejskie
Strona główna/MOPS/Ogłoszenia/Konsultacje społeczne z zakresu opieki długoterminowej w (..)

Konsultacje społeczne z zakresu opieki długoterminowej w Polsce

3 Lipca 2023
Stowarzyszenie MANKO zaprasza do udziału w konsultacji społecznej z zakresu opieki długoterminowej (OD) w Polsce.
 
manko
4 lipca konsultacje dla dzieci Seniorów, 14:00 - 16:00
 
Spotkanie konsultacyjne odbędą się w naszej siedzibie Stowarzyszenia MANKO - Głosu Seniora w Krakowie przy os. Uroczym 12 (Nowa Huta) w godzinach 14:00 - 16:00konsultacjach będzie można wziąć także udział online. Spotkanie poprowadzi Prezes Stowarzyszenia MANKO - Głos Seniora Łukasz Salwarowski. Spotkanie organizujemy dla Banku Światowego. 
 
WYMAGANA REJESTRACJA POD LINKIEM (ZARÓWNO ONLINE JAK STACJONARNIE): https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSePxPjzikutwnxTGXlR_OapbyDqsBSgQ0oeUKSfszJlo2Syhw/viewform
 
Spotkania online odbędą się na platformie Zoom pod linkiem (będziemy wysyłać przypominające maile dla zapisanych przez formularz uczestników): https://us06web.zoom.us/j/81715984946?pwd=ckFQN0RLNXZLbFVIRVcweVBnQzFldz09
 
Aktualnie, Bank Światowy - na zlecenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, we współpracy z Ministerstwem Zdrowia i Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej - przygotowuje przegląd systemu OD w Polsce, który posłuży w dalszym kroku do opracowania podstaw dla ważnych zmian systemowych.

Dodatkowo, wraz z Fundacją Urszuli Jaworskiej, Koalicją „Na pomoc niesamodzielnym" i Stowarzyszeniem MANKO - Głos Seniora, przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne dotyczące kierunków rozwoju OD w Polsce.  Konsultacje społeczne będą dotyczyły wsparcia osób wymagających opieki długoterminowej, obowiązujących regulacji, kierunków reform, kwestii organizacyjnych, kadrowych, finansowych, jak również rodzaju usług i ich jakości.
 
Konsultacje społeczne odbywać się będą w ramach spotkań organizowanych przez wymienione powyżej organizacje (również w formie online) oraz w ramach specjalnie opracowanej ankiety online.
 
Zapraszamy serdecznie do współtworzenia wraz z nami rozwiązań w ww. obszarze. Wnioski ze spotkań konsultacyjnych oraz wyniki ankiety znajdą swoje odzwierciedlenie w raporcie końcowym z konsultacji społecznych oraz w przeglądzie systemu OD wraz z rekomendacjami. Bardzo zależy nam na Państwa głosie.

Jeśli spotkanie bezpośrednie lub online nie będzie z Państwa strony możliwe, będzie nam bardzo miło, jeśli wypełniona zostanie przez Państwa ankieta (jej wypełnienie zajmuje kilka minut). LINK do ankiety online:
https://forms.office.com/r/u6bthJ6Dzd
 
do góry