Fundusze Europejskie
Strona główna/MOPS/Ogłoszenia/Wniosek o Kartę Seniora

Wniosek o Kartę Seniora

11 Października 2022

Seniorzy w Oleśnicy działają bardzo prężnie, dlatego Rada Miejska Oleśnicy zdecydowała o przystąpieniu do Programu Gmina Przyjazna Seniorom i Ogólnopolskiej Karty Seniora. To autorski program Stowarzyszenia MANKO, które od 20 lat podejmuje wiele inicjatyw, mających na celu poprawę jakości życia, zdrowia i bezpieczeństwa seniorów. Głównym jego celem jest aktywizacja seniorów w życiu społecznym.


Ogólnopolska karta seniora (OKT) to system zniżek i promocji dostępny dla osób po 60. roku życia. Niewielki dokument w bardzo prosty sposób można wyrobić. Teraz również można składać wnioski w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Oleśnicy.

Niewielki dokument uprawnia wszystkie osoby po 60. roku życia do korzystania ze zniżek na terenie całej Polski. W program włączyli się przedsiębiorcy, którzy oferują seniorom promocje w różnych punktach (uzdrowiskach, gabinetach rehabilitacji czy instytucjach kultury).

Ogólnopolska karta seniora - jakie ulgi daje?

Ogólnopolska karta seniora uprawnia do korzystania ze zniżek w różnych lokalizacjach na terenie całej Polski. Na stronie internetowej www.glosseniora.pl wystarczy wpisać nazwę miejscowości, a także podać dodatkowe informacje, które pomogą wybrać najlepszą opcję dla seniora.

Do wyszczególnionych punktów należą:

  • Kultura i sztuka;
  • Sport i rekreacja;
  • Usługi;
  • Restauracje i kawiarnie;
  • Turystyka i noclegi;
  • Zdrowie;
  • Sanatoria i uzdrowiska;
  • Uroda

Ogólnopolska karta seniora — gdzie można ją wyrobić?

Ogólnopolską kartę seniora można wyrobić w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Wojska Polskiego 13 w Oleśnicy. Już można składać wnioski. Miłe Panie z MOPSu wszytsko wyjaśnią i pokierują każdym zainteresowanym.

Ogólnopolska karta seniora — zniżki w PKP

Ogólnopolska karta seniora nie oferuje zniżek w komunikacji PKP. Polskie Koleje Państwowe mają dla osób po 60. roku życia własne promocje. Dotychczas obowiązujące Karty seniora PKP zostały zastąpione przez Bilet dla seniora, który uprawnia do skorzystania ze zniżki 30% przy zakupie biletu na połączenie PKP Intercity w 1 oraz 2 klasie. Zniżka dotyczy nie tylko biletów jednorazowych, ale także okresowych (miesięcznych). Bilet można kupić w aplikacji mobilnej, kasie na dworcu lub w biletomacie. Podczas podróży należy mieć przy sobie dowód tożsamości.

Lokalna karta seniora — komu przysługuje?

Choć ogólnopolska karta seniora przysługuje w różnych lokalizacjach w Polsce, miasta również zdecydowały się na aktywizację osób po 60. roku życia, wprowadzając lokalne karty seniora. Przysługują one wszystkim niezależnie od dochodu. Przy korzystaniu ze zniżek należy mieć przy sobie dokument potwierdzający tożsamość. Z lokalnej karty seniora można korzystać w różnych punktach kultury, rekreacji, nauki czy zdrowia.

.

Karta seniora - wzory kart

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Aktualności
pdf 2022-10-11 Formularz OKS dla seniora.pdf
ilość pobrań: 372
Formularz OKS dla seniora.pdf 3.92MB zobacz

do góry