Fundusze Europejskie
Strona główna/Świadczenia/Karta dużej rodziny/Elektroniczna Karta Dużej Rodziny

Elektroniczna Karta Dużej Rodziny

Od 1 stycznia 2018 r.(art. 13 ustawy o Karcie Dużej Rodziny, art. 137 ustawy o zmianie niektórych ustaw związanych z systemami wsparcia rodzin) jest możliwość przyznawania członkom rodzin wielodzietnych elektronicznych kart dużej rodziny, która ma formę aplikacji na smartfony - realizowanym przy użyciu oprogramowania dedykowanego dla urządzeń mobilnych.

Aplikacja posiada kilka funkcji:

  1. Rodzic będzie mógł posiadać na swoim smartfonie Karty swoich dzieci oraz małżonka.
  2. Aplikacja umożliwi wyszukiwanie partnerów KDR wg kategorii, lokalizacji, frazy.
  3. Funkcja globalizacji pozwoli na wyszukiwanie partnerów udzielających zniżek w okolicy przebywania użytkownika aplikacji a użytkownik aplikacji będzie mógł dodawać partnerów KDR do listy „ulubionych”.
  4. Aplikacja pozwoli także na przekazywanie informacji członkom rodzin wielodzietnych zarówno o aktualnych zniżkach i nowych partnerach jak i konieczności złożenia wniosku przed terminem ważności karty np. w przypadku dzieci przed 18 r.ż.

We wniosku o kartę elektroniczną konieczne jest wskazanie adresów e-mail oraz numerów telefonów członków rodziny wielodzietne, którzy będą mieć kartę elektroniczną.

Na numer telefonu podany w tym załączniku wysłana zostanie wiadomość SMS z hasłem jednorazowymdo aplikacji mKDR umożliwiającej korzystanie z Karty Dużej Rodziny w formie elektronicznej, a na adres e-mail - numer Karty tego członka rodziny (który będzie jednocześnie loginem do aplikacji mKDR) oraz link do sklepu,z którego będzie można pobrać aplikację - Google Play dla urządzeń działających w systemie Android lub App Store dla urządzeń działających w systemie IOS.

Jeżeli wnioskodawca wnioskuje o Kartę Dużej Rodziny w formie elektronicznej dla członka rodziny, który nie posiada telefonu oraz adresu poczty elektronicznej, może podać numer telefonu i adres e-mail innego członka rodziny (np. rodzica).

do góry